2018.06.20,

Biały Lew Cup 2 - 17.12.2017

Finał Dolnośląskiej Ligii Karate odbył się w Szklarskiej Porębie 17.12.2017

BIAŁY LEW CUP 2 --> SZKLARSKA PORĘBA, 17.12.2017

17 grudnia 2017 roku w Szklarskiej Porębie został rozegrany międzynarodowy turniej "Biały Lew Cup 2" w ramach Finału IV Dolnośląskiej Ligi Karate. Organizatorem tego przedsięwzięcia był Karkonoski Klub Karate Shinkyokushinkai, a sędzią głównym turnieju shihan Jacek Baranowski 5 dan.

Turniej został oficjalnie otwarty przez Burmistrza Szklarskiej Poręby pana Mirosława Grafa, który objął imprezę Honorowym Patronatem. W trakcie Biały Lew Cup obecni byli również reprezentanci Czeskiej Organizacji Shinkyokushinkai oraz prezydent Czeskiej Organizacji Shidokan shihan Miroslav Konevich.

W „Biały Lew Cup 2" wystartowało 170 zawodników z następujących ośrodków: Czechy AKO, Czechy Praha, Kobierzyce, Opole, Wałbrzych, Szczawno Zdrój, Czarny Bór, Legnica, Nowa Ruda, Żary, Lubawka, Kamienna Góra oraz gospodarze z Karkonoszy tj. Jelenia Góra, Szklarska Poręba i Karpacz. Turniej został rozegrany w konkurencjach kata i kumite wśród dzieci i młodzieży w wieku 6 - 17 lat z podziałem na kategorie wagowe i wiekowe.

W Klasyfikacji Generalnej pierwszą lokatę na Dolnym Śląsku zdobył ośrodek z Kobierzyc. Drugie miejsce zdobył Karkonoski Klub Karate Shinkyokushinkai, natomiast trzecią lokatę zdobył Opolski Klub Kyokushin Karate.
Indywidualne wyniki Biały Lew Cup 2

Turniej Biały Lew Cup 2 został dofinansowany przez Urząd Miasta Szklarskiej Poręby. Partnerami imprezy zostali: Adwokacka Spółka Partnerska „Łuć i Koksztys Łuć”, Segme, Intermarche Jelenia Góra, Okna Jarex, Pensjonat Karkonoski SPA oraz Kaprys. Wartym uwagi jest fakt, że Karkonoski SPA dla najlepszego zawodnika i najlepszej zawodniczki turnieju przygotował weekendowe RODZINNE VOUCHERY. Za zabezpieczenie medyczne turnieju odpowiadała firma T.R.S. Artura Mądrackiego.

Turniej nie odbyłby się, gdyby nie wsparcie WOLONTARIUSZY, którzy z zaangażowaniem profesjonalnie pracowali nad płynnym przebiegiem turnieju oraz dbali o naszych Gości. Skład osób, które zaangażowały się w prace przy projekcie Biały Lew Cup 2: Aleksandra Wacyra, Żaneta Starczewska, Katarzyna Pałka, Ewelina Leszkiewicz, Andżelika Soliło, Renata Zwolska, Ewelina Kliczkowska, Agnieszka Szwed, Małgorzata Szelągowska, Elwira Grzywa, Bartosz Łuć, Marcin Piaścik, Ryszard Niemiec, Adam Kopeć, Łukasz Mazur, Janusz Wojtas, Emil Kopaczel, Łukasz Reszka, Przemysław Mastalarz, Adrian Nowicki, Przemysław Starczewski oraz Grzegorz Żukowski.

W imieniu Komitetu Organizacyjnego serdecznie dziękujemy za wsparcie turnieju wszystkim sędziom oraz niezawodnym wolontariuszom.