Historia klubu
W maju 2010 roku doszło do rewolucji w polskim karate. Tego roku został dokonany największy transfer w historii europejskiego Karate Kyokushin. Podczas spotkania w Warszawie z grupą instruktorów (K. Borowiec, R. Kęska, W. Gwizd, B. Lubos, M. Mazur, R. Karpiński, M. Godoś, J. Lamot, W. Radziewicz, M. Krejpcio, J. Wiśniewski) Polska Organizacja Shinkyokushinkai przyłączyła ponad 2500 członków z organizacji IKO Kyokushinkaikan (IKO Matsui), a także z inicjatywy sensei Jacka Baranowskiego jako Country Representative oraz Shihan Koen Scharrenberga (Prezydenta EKO) 8 osób zostało rekomendowanych na Branch Chief (szef gałęzi).
Wydarzenia w Polsce odbiły się szerokim echem w świecie karate i zapoczątkowały zupełnie nową historię. W trakcie tych wydarzeń swoją szansę na włączenie w struktury światowej organizacji upatrywał przyszły założyciel Karkonoskiego Klubu Karate Shinkyokushinkai, Piotr Cieśliński. Poniżej przedstawiamy historie powstania Klubu.
Od 2008 roku tytuł mistrza polski Oyama Karate w kategorii lekkiej w formule knockdown oraz K1 należał do Piotra Cieślińskiego. Dzięki sukcesom sportowym w październiku 2010 roku Cieśliński dostał się do Reprezentacji Kraju i wystartował w otwartych Mistrzostwach Świata Dageki World Karate Championship w Montrealu. Cały turniej skupiał zawodników z różnych federacji
i organizacji pełno - kontaktowego karate.
Podczas turnieju Cieślińśki stoczył wyczerpujące walki z reprezentantami rożnych organizacji.
W trakcie turnieju nawiązał międzynarodowe kontakty z zawodnikami z którymi miał okazję walczyć. "W Kanadzie uświadomiłem sobie, że jestem zrzeszony w niszowej, nieznanej organizacji na świecie, więc po przyjeździe do kraju zacząłem zgłębiać wiedzę na temat podziałów w karate. Zainteresowany największym zrywem karate w dziejach Polski i wydarzeniami w kraju, nawiązałem kontakt z prezydentem polskiego Shinkyokushin." W 2011 roku Piotr Cieśliński będąc jeszcze członkiem Polskiej Federacji Oyama Karate, nawiązał kontakt z szefem Polskiej Organizacji Shinkyokushin, sensei Jackiem Baranowskim. Podczas spotkania zostały omówione warunki oraz wymagania dotyczące włączenia w struktury największej polskiej oraz światowej Organizacji Karate.
W sierpniu Cieśliński będąc jednocześnie instruktorem i zawodnikiem, podjął decyzję o odłączeniu z Jeleniogórskiego Klubu Oyama Rafała Majdy oraz Polskiej Federacji Oyama Karate. "Świadomość, że własnoręcznie otwieram nowe karty w historii swojego życia oraz historii jeleniogórskiego karate, mobilizowała mnie do coraz większej pracy nad budowaniem fundamentów Klubu, który został włączony formalnie w listopadzie do struktur Polskiej Organizacji Shinkyokushinkai oraz World Karate Organization z siedzibą w Tokio."
Dzięki wsparciu sensei Jacka Baranowskiego oraz wspaniałych osób wspierających całe przedsięwzięcie, już od listopada 2011 roku formalnie istnieje Karkonoski Klub Karate Shinkyokushinkai pod przewodnictwem sensei Piotra Cieślińskiego.
W grudniu tego samego roku Cieśliński jako pierwszy jeleniogórzanin przystąpił do egzaminu na stopnień 1 kyu według standardów Shinkyokushin. W tym samym miesiącu 35 członków nowo powstałego Klubu również przystąpiło do egzaminu, uzyskując pierwsze japońskie certyfikaty uznawane przez środowisko na całym świecie. W czerwcu 2013 roku przystępuje do egzaminu na stopień mistrzowski Shodan (czarny pas), będąc pierwszym posiadaczem stego stopnia w tak prestiżowej organizacji.
W ciągu trzech lat działalności jako prezes, Piotr Cieśliński rozwinął struktury klubu w Jeleniej Górze, Cieplicach, Sobieszowie, Karpaczu i Szklarskiej Porębie.
W 2015 roku klub szkoli 180 młodych adeptów, którzy odnoszą skucesy na arenie międzynarodowej. W listopadzie 2015 roku Cieśliński wylatuje do Tokio, aby stanąć przed Światową Komisją Egzaminacyjną i zdać na stopień mistrzowski 2 Dan. Egzamin poprzedzają XI Mistrzostwa Świata, Światowe Seminarium Karate w którym Cieśliński bierze udział. Egzamin odbył się pod wulkanem Fuji Midori i został zaliczony.